Працюємо в рамках Проекту "Центр спілкування і дозвілля "Позитив". Для вас відкриті: читальний зал, абонемент, юнацький абонемент, пункт вільного доступу до Інтернету.

понеділок, 24 лютого 2014 р.



    Національна премія України імені Тараса Шевченка – найважливіша творча відзнака в незалежній Україні. Шевченківська премія увінчує найяскравіші твори літератури та мистецтва.
     «Вона, безумовно,  є творчим стимулом і предметом гордості за імена і твори, які поповнювали і поповнюють скарбницю літератури і мистецтва…», - сказав Роман Лубківський.
      До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці для учнівської молоді організовано книжкову виставку «Коронація українського слова». На ній представлені книги письменників-лауреатів  Національної премії імені Тараса Григоровича Шевченка з 1962 по 2013 рр., які є у фондах бібліотеки.
Ця творча нагорода має незаперечний авторитет в Україні та в усьому світі. За всі роки існування премії нараховується понад 570 Шевченківських лауреатів. Серед відзначених – наші земляки. 
Творчість багатьох з них вивчається на уроках літератури, тому ця виставка викликала інтерес учнів. Адже не всі знали – хто  з письменників та за які твори в різні роки одержали найвищу літературну нагороду країни. Цікава виставка ще й тим, що на ній розміщені портрети авторів книг-лауреатів.
Тож запрошуємо усіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку і ознайомитись з книгами письменників-лауреатів Національної премії – їх біографією та літературною творчістю.





суботу, 22 лютого 2014 р.




Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово!

У барвінки зодягайся, українське слово.
                              Колосися житом в полі, піснею в оселі,
      Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,

                              Як з дитячої колиски мову покохали.



 От тому  плекайте, діти, рідненькую мову
                              І учіться говорити своїм рідним словом.

   21 лютого - Міжнародний День рідної мови, який відзначають в Україні з 2000 р. Мова – це духовне життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків. Мова – це музика, мелодія, барви буття.
   Бібліотека-філія провела розминку для розумників «Відчуй смак рідної мови», яка складалася з 11 вправ та вікторини «Кращий знавець рідного слова».
  В змаганнях брали участь 2 команди учнів КПЛНП, які почули та дізнались багато нового, цікавого, корисного про мову. Вони із задоволенням складали паліндроми (слова або вислови, які читаються однаково як зліва направо, так і справа наліво), перекладали фрази з інших мов, відгадували фразеологізми, промовляли скоромовки. Перемогла та команда, яка грамотно виконала всі завдання та набрала найбільшу кількість балів. В кінцевому результаті на них чекав успіх та винагорода.
    Доповнював захід тематичний перегляд літератури «І найдорожча рідна мова джерельцем радісно дзвенить».


середу, 12 лютого 2014 р.


  
  До 10-річчя урочистого відкриття меморіального комплексу "На Афганской тропе" в парку Воїнів-інтернаціоналістів та 25-річчя виведення  радянських військ з Афганістану бібліотека створила відеоекскурсію "Парк людської    пам'яті".            Презентація її відбулася 12 лютого 2014 року.  
     До рідних домівок в нашому місті не повернулися 20 героїв-афганців. У парку на «Алеї пам’яті» стоять 20 холодних гранітних обелісків – 20 коротких життєвих доль, 20 безмовних земляків-кременчужан, які загинули в Афганістані, до кінця виконавши свій військовий і інтернаціональний обов’язок. 
    Парк Воїнів-інтернаціоналістів – гордість не лише Молодіжного, але й  усього міста. За словами Руслана Аушева, голови Комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів, «він є кращим на теренах СНД». 
      Почесним гостем заходу стала скульптор меморіалу Волкова Валентина Гнатівна. Вона розповіла про ідею виникнення скульптурної групи, про свою роботу над цим проектом і про те, хто став зразком для фігур. 
     На захід були запрошені гості - учасники бойових дій в Афганістані об'єднання ветеранів війни та військових конфліктів "Бойове братство" Федякін Леонід Володимирович та Дресвін Олександр Олександрович. Над їхніми головами свистіли кулі, кожна хвилина їхнього життя могла стати останньою, але їм випало щастя вижити і повернутися до рідної домівки. І сьогодні воїни-афганці поділилися  спогадами про свою бойову юність, яка пройшла в пекельному Афганістані, з учнівською молоддю ЗОШ № 26, показали фото тих часів з власних архівів, відповідали на запитання присутніх. 
     Учень 10 класу Соловйов Дмитро присвятив власний вірш для ветеранів-афганців, чим їх дуже розчулив. 
      Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Гостей  учні привітали квітами. Доповненням заходу став тематичний перегляд літератури "Війна. Чужа. Нежданна. Непотрібна. Геройство. Біль. Дочасна сивина".
     Відеоекскурсія "Парк людської пам'яті послужить віськово-патріотичному вихованню молоді і стане надбанням громадськості міста. Вона викладена в Інтернеті для загального перегляду за наступним посиланням:


        Бібліотека дякує громадській організації "Рідне місто" за надану мультимедійну техніку для перегляду відео.
    

вівторок, 11 лютого 2014 р.



   У часу є своя пам’ять - це історія і тому світ ніколи не забуває про ті трагедії, які виникають на планеті, в тому числі і жорстокі війни. 15 лютого минає 25 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. 10 років тривала ця кривава війна, 10 років десятки тисяч юнаків гинули, виконуючи інтернаціональний обов’язок.

Саме цій події було присвячене чергове засідання молодіжного клубу «Гармонія».
   У вечорі-вшануванні «Вони пішли в безсмертя молодими» прийняли участь воїни-афганці Української Спілки ветеранів Афганістану: Хмарук Юрій Степанович, Лисак Олександр Васильович, Синявський Володимир Юхимович, Пісня Іван Володимирович.
   Пам’ять! Гірка пам’ять війни! Вона ніколи не згасне. Хвилиною мовчання вшанували учасники зустрічі загиблих воїнів. Живим же слава і низький уклін.
   Під час заходу демонструвалися відеоролики «Афганістан», «Афганістан-Кременчук», звучали пісні Н. Яремчука «Не жди мене, Афганістан» та О. Розенбаума «Чорний тюльпан».
    По закінченні вечора молодь подарувала воїнам-афганцям квіти та зробили фото на згадку.