понеділок, 27 лютого 2017 р.

Екологічна просвіта молоді


       З метою формування шанобливого ставлення до природи та виховання екологічної свідомості підростаючого покоління 24 лютого 2017 року на базі Кременчуцької ЗОШ № 31 проводився міський конкурс-огляд екологічних агітбригад та театрів. Виступи колективів-учасників були присвячені охороні ландшафтів України. 







     Участь у конкурсі-огляді взяли 13 загальноосвітні школи міста. Конкурс проводився  у двох номінаціях:  "Екологічна агітбригада" і "Екологічний театр».







      Ми повинні не владарювати над природою, а співпрацювати з нею, бути не «царем природи», а її невіддільною частинкою – саме це довели виступи екологічних агітбригад навчальних закладів Кременчука:
ЗНЗ № 12 (агітбригада «Квітка»);
ЗНЗ № 26 (агітбригада «Джерельце»);
ЗНЗ № 4 (агітбригада «ЕКО і Ко»);
ЗНЗ № 7 (агітбригада «Зелена хвиля»);
ЗНЗ № 3 (агітбригада «Едельвейс»);
ЗНЗ № 5 (агітбригада «Промінь надії»);
ЗНЗ № 16 (агітбригада «Кришталеві джерела»);
ЗНЗ № 9 (агітбригада «Дивосвіт»);
ЗНЗ № 24 (агітбригада «Горисвіт»)








      У яскравій театралізованій формі передали гостроту найбільш актуальних екологічних проблем сьогодення учасники екологічних театрів:
ЗНЗ № 31 (театр «Веселка»)
ЗНЗ № 25 (театр «Паросток зелений»);
ЗНЗ № 1 (театр «Крокус»);
ЗНЗ № 10 (театр «Бумеранг»)







Критерії конкурсу були незмінні:
- актуальність екологічної проблеми;
- зв'язок з державними екологічними організаціями;
- результативність виступу;
- елементи народної творчості;
- рівень майстерності виконання;
- художнє оформлення;
- активізація аудиторії;
- відповідність костюмів;
- рівень режисури







      Підсумки конкурсу-огляду підводило компетентне журі до складу якого входили і працівники бібліотеки-філії №4, як центру екологічної просвіти молоді: З.М. Харченко , завідуюча бібліотеки і М.В. Баланчук, автор екологічного сайту «Кремінь-Еко».



     Журі конкурсу визначали кращих серед  команд. Екологічний театр «Крокус» ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів посів почесне І місце в номінації «"Екологічний театр».
     Серед екологічних агітбригад переможцем став ЗНЗ №4 (агітбригада «ЕКО і Ко») та екологічна агітбригада "Едельвейс" (ЗНЗ №3). 
       Тож щиро вітаємо переможців та призерів! 
       Висвітленням актуальних екологічних проблем рідного краю, оригінальністю художнього оформлення костюмів, сцени, достатнім вмінням виконавчої майстерності відзначилися всі учасники огляду.
     





  Працівники бібліотеки-філії №4 висловлюють подяку керівництву КЕНЦУМу за запрошення бути учасниками у складі журі на такому цікавому та пізнавальному заході. Участь в  конкурсі-огляді додасть досвіду в роботі бібліотеки по екологічному вихованні молоді, а кращі колективи будуть запрошені на масові заходи, що проходитимуть в подальшому по екологічній просвіті у філії.








четвер, 23 лютого 2017 р.


Зима нас вдосталь розважала:

Різдво ми й Новий рік стрічали,

Біля ялинки були жарти, сміх,

Каталися ми з гірок снігових.


Прийшла пора Зимі на північ повертатись, 

Тож , хоче вона з нами попрощатись.

Дарує масляну нам на прощання –

Свято веселе, зимове, останнє.


            Масляна — це здавна улюблене народне свято. Його відзначають наприкінці лютого, коли «весна з зимою зустрічається». Друга назва свята — Сирний тиждень. Справа в тому, що після масляної починається піст і люди на масляну можуть вдосталь наїстися всіляких продуктів, у першу чергу молочних і борошняних. Морози вже  не такі люті, все вище піднімається сонечко, приємно весною пахне повітря …
       Дуже хочеться скоріше провести зиму й зустріти довгоочікувану весну. Кожний розуміє, що найсуворіший час добігає кінця, а попереду — ласкаві весняні дні. З давніх давен люди насамперед дякували за це сонце, славили його, пекли млинці — круглі, рум’яні, червонуваті (якщо були зроблені з житнього борошна), які дуже нагадували сонячний диск. До млинців готували  сир, сметану, діставали мед, пекли медові пиріжки і візерункові пряники. Саме з цим і зустрічали довгоочікуване свято.
       Тиждень святкування масляної завжди сприймався як пробудження Матінки-Природи і Ярила-Сонця, самого шанованого в часи язичництва божества, що всім дає життєву силу і тепло.
        Оскільки це свято не втрачає своєї популярності і сьогодні, працівники бібліотеки запросили членів Ради громадськості мікрорайону №1, щоб разом пригадати  традиції українського народу, основні правила під час святкування масляного тижня та за склянкою запашного чаю поспівати улюблених українських народних пісень, покуштувати млинців і вареників. В наш час, як ніколи, живе спілкування та святковий настрій дуже важливі для кожної людини.       







     Сподіваємось, що нам вдалося перетворити наш захід в цікаве дійство, що  передало саме той дух, який існував у наших пращурів під час святкування Масляної. 


 Сонечко надворі знову сяє
 Промені дарує золоті
 І млинцями щиро пригощає
Тиждень наш весняний і масний.


Не давайте суму жити,
Посміхайтесь повсякчас.
Для розваги і розради
Масляна – найкращий час!



вівторок, 21 лютого 2017 р.

Наша рідна мова – мова солов’їна



      Мова – духовний скарб нації. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший дар – МОВА. Це не просто засіб людського спілкування, це те найкраще, що живе у наших серцях.
      21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. І саме з цього приводу завітали до філії №4 учні ЗОШ №26 та нацгвардійці в/ч 3059. Вони з радістю погодилися прийняти участь в інтелектуальному спринті, який запропонували працівники бібліотеки.
       Учасники розбилися на дві команди і  активно відповідали на питання вікторини, із захопленням брали участь у конкурсах. Змагання проводилось у 4 етапи. 1-ий – відбірковий тур – містив завдання із фонетики, морфології та синтаксису. В 2-ий тур включені були завдання з лексики, фразеології, словотвору. 3-ій – глядацький тур, а 4-ий  – фінал. Туди ввійшли як монологічне висловлювання, так і словниковий диктант.
      Перемогу здобула команда «Мовних каскадерів» - військовослужбовців,  за що й отримала солодощі.

     Учасники спринту отримали задоволення від участі в цьому заході і висловили побажання й надалі зустрічатися та проводити такі ж цікаві та корисні змагання.