Працюємо в рамках Проекту "Центр спілкування і дозвілля "Позитив". Для вас відкриті: читальний зал, абонемент, юнацький абонемент, пункт вільного доступу до Інтернету.

четвер, 23 листопада 2017 р.

СКОРБОТНА  ДАНИНА ПАМ’ЯТІ
 

                  Згадайте нас – бо  ми ж колись жили,
                Зроніть сльозу і хай не гасне свічка,
          Ми в цій землі житами проросли,
            Щоб голоду не знали люди вічно.
 


        Щорічно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Це одна з  найтрагічніших сторінок українського народу.
        1933 рік. Найчорніший  час  в історії України. У світі не зафіксовано голоду  подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн світу. У 2006 році Верховна Рада України  офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом  українського народу.
         Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не  дожив до сьогоднішнього дня, у розквіті сил віддав свою молодість і, найдорожче, життя, був присвячений вечір-реквієм «Великий голод – вічний гріх» що відбувся у бібліотеці-філії № 4. На цей захід були запрошені громада мікрорайону № 1, військовослужбовці Національної гвардії та учні ЗОШ № 26. Вечір пройшов у спогадах про трагедію ХХ століття. Присутні вкотре задумалися над тим, що пережив наш народ у 1932-1933 роках.       Дуже цікава була розповідь старшокласника Олекси Волочая про своїх рідних, які пережили страшні роки  голодомору. 


     Хвилиною мовчання присутні пом’янули всіх великомучеників нашої історії. 


     Зі слів ведучої дізналися про кількість жертв на Полтавщині, про збудований своїм землякам поблизу Лубен Курган Свободи, про встановлений знак Жертвам голодомору в нашому місті.        Кожен присутній сподівається, що  в наш час, в нашій країні, історія голодомору більше не повториться.
Немає коментарів:

Дописати коментар