Працюємо в рамках Проекту "Центр спілкування і дозвілля "Позитив". Для вас відкриті: читальний зал, абонемент, юнацький абонемент, пункт вільного доступу до Інтернету.

четвер, 7 грудня 2023 р.

 

Бунтівний романтик 

Цього року у фокусі Національного тижня читання височіє постать Миколи Хвильового, талановитого українського письменника, пристрасного полеміста і активного організатора літературного процесу в Україні, якому 13 грудня відзначається 130 років від дня народження.


            Більше 50-ти років його ім'я було викреслене з історії української літератури, твори не передавалися, читання їх заборонялося. «Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?» - писав М. Хвильовий.

До ювілейної дати письменника у філії №1 КЗК КМПБ організовано книжкову виставку-портрет «Хвиля проти течії», присвячену життю й творчості поета.


     

Виставка складається з 2-х розділів.

Перший розділ «Поет Розстріляного Відродження» містить книги про життя і творчість Миколи Хвильового, який назвав свій життєвий шлях «шляхом безумної подорожі». Це – сучасні видання посібників української літератури з інформацією про письменника, біографічні матеріали та довідники, енциклопедії.

У другому розділі «Бунтівний романтик» представлена творча спадщина Миколи Хвильового, що побачили світ у 1920-1930 рр.: романи, повісті, оповідання, памфлети.

6 грудня у рамках Національного тижня читання бібліотекарі абонементу для дорослих провели бесіду біля книжкової виставки для молоді. 

Учні РЦПТО №1 м.Кременчука ознайомилися з творчістю письменника, читали уривки з його творів, а також дізналися про біографічні та творчі таємниці Хвильового, про тернистий життєвий шлях цієї легендарної людини, яка в умовах нелюдяної, тоталітарної системи заплатила своїм життям за ідею служіння національній культурі, своєму народу.

 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар