В парку на Молодіжному шукали квітку папороті
Івана Купала – найколоритніше літнє свято, сповнене краси, любові та див. Воно символізує духовне єднання людини з природою, освячує почуття молодих сердець і вважається святом кохання.
6 липня в парку Воїнів-Інтернаціоналістів бібліотека-філія № 4 організувала фольклорні розваги «На калину роса впала, в нас на вулиці Купала». Як тільки в цей літній вечір на алеях парку гучно залунали купальські пісні, містяни з радістю приєдналися до нас і прийняли активну участь в програмі заходу. Цього вечора зібралася рекордна кількість відвідувачів. Навіть похмура погода не завадила весело провести час, розважитись і отримати незабутні враження та гарний настрій.
Для відпочиваючих парку і запрошених гостей ми влаштували імпровізовану сцену під відкритим небом, на якій відбувалася святкова концертна програма. А потім разом пригадали традиції святкування Івана Купала, стародавні обряди. Незабутні враження залишили українські пісні у виконанні учениць регіонального центру професійно-технічної освіти № 1 міста Кременчука, учасників хору «Оберіг» та хору контакт-центру №2 Автозаводського району. Яскраві емоції та піднесений настрій створили запальні танцювальні номери у виконанні учасників проекту «Гоу Трайбл» та їх неперевершені костюми. Особливого ліризму додав нашому святу поет Микола Коржик, який читав свої чудові вірші.
Юні учасники заходу з задоволенням прийняли участь у пізнавальному квесті «Знайди цвіт папороті». Для перемоги у квесті дітям необхідно було виконати цікаві завдання: скласти вислів, прочитати прислів’я, яке написане в дзеркальному відображенні, розповісти про квіти та рослини, намалювати крейдою квітку папороті на асфальті. Переможцем став той, хто найкраще зрозумів підказки та першим впорався з цими завданнями.
Неможливо уявити свято Купала без віночків. Гості, які не приготували цей купальський атрибут заздалегідь, мали можливість сплести його власноруч в парку. Дехто це робив вперше, але досить успішно і з задоволенням, адже бібліотекарі підготували польові квіти та розкрили секрети їх плетіння. Найвродливіші дівчата мешкають в Кременчуці, а у вінках – вони найчарівніші. Тому ми запропонували їм прийняти участь у конкурсі «Міс Купальська красуня» на кращий купальський віночок. Охочих прийняти участь в конкурсі було дуже багато, а глядачам було важко визначити переможницю, адже кожна дівчина чудово виглядала. І все ж таки підсумки були підведені і три красуні отримали призи. А потім молоді дівчата з задоволенням ворожили на долю, на коханого, спускали на воду купальські віночки, адже поруч з парком протікає мальовнича річка Кагамлик.
На Купальське свято вода дзюркотить-передзвонює в криниці, в струмочку, в річці і має чарівні властивості. Саме тому ми запропонували присутнім пограти в народну гру «Струмочок»! І дорослі, і діти з задоволенням погодились на пропозицію і створили величезний «струмочок», який дзюркотів на нашому святі веселим сміхом. А потім був неймовірно великий купальський хоровод і купальське дерево, яке здійснює найзаповітніші бажання! Щиро сподіваюсь, що всі ми розважились, активно і весело провели вечір.
За давніми звичаями до свята Купала була виготовлена лялька Марена, уквітчана вінком з польових трав. Її власноруч створила народна майстриня і прекрасна людина Залюбовська Ірина Вікторівна, за що ми їй дуже вдячні. Марена вийшла яскравою і колоритною і всім дуже сподобалась. Це було видно по кількості охочих сфотографуватися біля неї, щоб на довгі роки запам’ятати наш святковий вечір.
Гості мали змогу взяти участь в майстер-класах по випіканню старослов’янських хлібних виробів та виготовленню ляльок-мотанок. Для дітей майстри пропонували аквагрим, малювання хною, а дорослі мали змогу скушкували справжньої козацької медовухи.
Ми щиро вдячні всім тим добрим людям, хто сприяв проведенню свята Івана Купала для мешканців Молодіжного. Ці люди справжні ентузіасти і майстри своєї справи, дай Боже їм міцного здоров’я і творчих успіхів. Дякуємо шановним депутатам Полтавської обласної Ради Макаруші Наталії Миколаївні та міської Ради Сидерці Тетяні Анатоліївні та Кальченку Олександру Вікторовичу за чуйність і допомогу.
З нагоди свята звичаєм стало
Вітати вас всіх на Івана Купала!
Прийміть же, будь ласка, вітання слова:
Довіку вам щастя, любові, добра!
Немає коментарів:
Дописати коментар