Працюємо в рамках Проекту "Центр спілкування і дозвілля "Позитив". Для вас відкриті: читальний зал, абонемент, юнацький абонемент, пункт вільного доступу до Інтернету.

четвер, 27 лютого 2020 р.

Запроси полярника до себе


  

        26 лютого в бібліотеці-філії № 4 відбулася on-line – зустріч з полярником, співробітником Інституту гідробіології НАН України Олександром Савицьким, присвячена  200-річчю відкриття Антарктиди.  






       Як тільки не називають Антарктиду: «королева холоду», «безлюдний континент», «край Землі». Найхолодніший та найпівденніший материк Земної кулі було відкрито пізніше за всі інші і довго не було вивчено через наднизькі температури. Хоча і зараз, через 200 років після відкриття, материк ховає у собі чимало загадок, але продовжується освоєння та вивчення Антарктиди. Вона визнана континентом, який не належить жодній країні.

    



 Захід проходив у формі телемосту між бібліотекою-філією № 4 та бібліотекою «Солом’янська» ЦБС Солом’янського району міста Києва. 



     Оn-line – спілкування почалося з вітального слова та тривало понад годину, лунали спогади полярника, демонструвалися фото із зимівок, учні ставили запитання вченому, йшло живе спілкування між Києвом та Кременчуком. Молодь дізналася про історію відкриття Антарктиди та роль українців в дослідженні континенту.  Олександр Леонідович розповів про життя та роботу XXI Української антарктичної експедиції, у складі якої він здійснював дослідження разом з 12-ма іншими учасниками протягом року. Полярники проводили геолого-геофізичні, біологічні, гідрометеорологічні та океанологічні дослідження на українській станції "Академік Вернадський". 






            Бажаючих поставити запитання гостеві  видалося набагато більше, ніж міг вмістити ефірний час. Присутніх цікавило: який тваринний світ Антарктиди, яка температура, вони переймалися проблемою глобального потепління.

         Зустріч в режимі живого спілкування дозволила молоді більше дізнатися про професію полярника і, можливо, хтось із них захоче стати ним. 

         В заході також взяли участь представники КУ ПЗФ РЛП "Кременчуцькі плавні" Полтавської обласної ради, зокрема в.о. директора Надія Гальченко, кандидат біологічних наук, доцент КрНУ ім. Остроградського, голова Кременчуцького міського осередку ВЕЛ, з ініціативи якої відбулася ця зустріч. 



     Наша бібліотека дуже вдячна Олександру Савицькому та Оксані Овчаровій, завідуючій бібліотеки «Солом’янська», за можливість спілкування в  такому форматі.       А наостанок усі учасники телемосту вирішили, що хоча подібний захід був проведений вперше, але не може бути останнім і співпраця між бібліотеками Києва та Кременчука має бути продовжена.




середа, 26 лютого 2020 р.

                     Масляна завітала до бібліотеки

     Масляна є одним  із найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні  з язичницької  культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.
    З нагоди цього свята, 26 лютого бібліотека-філія №4  разом з контакт-центром №1 підготувала і провела для своїх користувачів етнографічні  посиденьки «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла».
    У ході заходу ведуча  Світлана Багмет розповіла присутнім історію виникнення Масляної, традиції і звичаї її святкування. Кожен день цього тижня має певні особливості та цікаві звичаї. Масляні обряди  покликані прогнати зимові холоди, зазвати весну, розбудити природу від сну і повернути людям сонячне тепло. Як кажуть у народі: «Масляна відбулася-весна розпочалася».
     Вінок народних пісень про Масляну подарували учасники ансамблю «Дніпрянка» контакт-центру №1.

     А яка ж Масляна без смачних млинців! Тож завершилася бібліотечна Масляна смакуванням млинців, вареників та пиріжків з різноманітними начинками та запашним чаєм з варенням. Господині ділилися секретами власної кулінарії, записували рецепти та просто спілкувалися у невимушеній атмосфері. Свято відбулося весело, з жартами та добрим гумором, тож учасники отримали задоволення та позитивні емоції.





вівторок, 25 лютого 2020 р.




    За останні 20 років в Україні на дорогах загинули  137 тисяч людей. Ще близько мільйона були травмовані. І це не просто цифри. Це численні зруйновані плани та цілі. Це зруйновані сім’ї. Зруйновані долі. Зруйновані життя. Зруйновані цілком і повністю…
  Для того, щоб зберегти своє життя, життя близьких, життя оточуючих, всі ми маємо хоча б знати та дотримуватись правил дорожнього руху.
   Тому 24 лютого в бібліотеці-філії №4 відбувся захід – бібліо-time «Всі йдуть на червоне, а я залишаюся… жити». Його учасниками були молодь клубу «Гармонія» бібліотеки-філії та учні ЗОШ № 26. На зустріч був запрошений інспектор патрульної поліції Максим Отченаш. Він розповів  правила безпеки поведінки на дорогах, навів сумні цифри статистичних даних дорожньо-транспортних пригод, продемонстрував слайди, відповідав на запитання  юнаків та дівчат.



     Учасникам заходу було над чим задуматися. Бо кожен з них хоча б раз у житті спостерігав порушення правил дорожнього руху. Або, як бути чесним перед собою, й сам хоч раз таке вчиняв.  Щоб зберегти життя, уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати ці правила й завжди їх дотримуватись.


четвер, 20 лютого 2020 р.

Міжнародний день рідної мови




         Мова є душею нації, у глибинах якої народилося багато скарбів, якими пишається народ. Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші предки.
21 лютого до відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася бібліотека-філія №4. Користувачам був презентований перегляд літератури

«Рідна мова – коріння нації, голос української душі»



Перегляд  ознайомить користувачів з  історією походження української мови та його славетними майстрами, з народною мудрістю в українському слові, з добрими порадниками та помічниками – різноманітними словниками.





четвер, 13 лютого 2020 р.


Даруйте книги з любов'ю!

14 лютого відзначається дуже приємне для бібліотек свято – Міжнародний день дарування книг.
Наші користувачі і просто мешканці Молодіжного приносять власні книги у бібліотеку протягом року. Але цей день – особливий. Він недарма співпадає із святом закоханих. Тому й назва благодійної акції, організованої бібліотекою-філією № 4  -  «Даруйте книги з любов’ю».



Дуже тішить, що серед подарованих книг багато нових, цікавих, різної тематики. А як приємно отримувати примірник з авторським підписом!




Ми безмежно вдячні усім, хто долучився до акції. Приєднатися ще не пізно. Це гарний спосіб поділитися любов’ю та взяти участь у добрій справі.
Впевнені, що кожна книга знайде свого читача.



     14 лютого світ відзначає День Святого Валентина. 
Як і на будь-яке інше свято, в цей день  прийнято дарувати подарунки, сувеніри і валентинки.





  Користувачі нашої бібліотеки також готувалися до цього свята. 12 лютого в бібліотеці відбувся майстер-клас, присвячений цьому дню - година творчості «Власні ручки роблять стильні штучки». Учасниками цього дійства були не тільки діти, а й  дорослі.





   Захід розпочали студенти  РЦПТО №1 розповіли історію походження цього свята за легендою про Святого Валентина.
Діти і дорослі творчо підійшли до цього завдання та із задоволенням створили подарункову листівку своїми руками під керівництвом бібліотекаря Світлани Кохно. 
   Загалом вирізання сердечок – це захоплююче заняття, яке принесло задоволення і хороший настрій всім учасникам майстер-класу.



Кожний учасник отримав шоколадне сердечко з побажанням та листівку в подарунок близьким та рідним.







четвер, 6 лютого 2020 р.

30 січня у філії №4 відбулося  обговорення важливої теми для кожної людини «Дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки вдома» з ініціативи Автозаводської районної адміністрації та Кременчуцького управління ДСНС України в Полтавській області.
Переважна більшість пожеж виникають у помешканнях громадян. Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Тож це питання стосувалося кожного.
Запрошена інспектор ДСНС Ірина Сушко розповіла присутнім про основні вимоги пожежної безпеки. Що може спричинити раптову пожежу вдома, що потрібно робити та що не потрібно робити ні в якому разі? Ці питання та багато інших, інколи життєво необхідних, обговорювали сьогодні у читальній залі. До розмови долучилася також і психолог головного управління ДСНС Тетяна Ватульова.


Вона розповіла  про надання першої психологічної допомоги постраждалим та якою повинна бути людина для надання такої допомоги. Рада ветеранів мікрорайонів 1,2,3 взяли активну участь в обговорені цієї теми. Адже, кожен член сім’ї може почуватися безпечно тільки тоді, коли добре знатиме основи пожежної безпеки і правила поведінки під час пожежі.